Seco/Warwick czuje wreszcie ożywienie

KSA
opublikowano: 03-02-2010, 00:00

Producentowi urządzeń do obróbki cieplnej metali wypełnia się portfel zamówień.

Producentowi urządzeń do obróbki cieplnej metali wypełnia się portfel zamówień.

Kryzysowy 2009 rok był trudny dla Seco/Warwick, bo klienci wstrzymywali się z inwestycjami i zamawianiem nowego sprzętu. Sytuacja wraca jednak powoli do normy.

— Od trzeciego kwartału ubiegłego roku obserwujemy wzrost liczby zapytań ofertowych ze strony naszych klientów. Od ostatnich miesięcy 2009 r. widzimy natomiast efekty składanych przez nas systematycznie przez cały ubiegły rok ofert w postaci kontraktów zdobywanych przez wszystkie spółki naszej grupy — mówi Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick.

I tak Elterma należąca do grupy popisała kontrakt wartości 3,2 mln EUR (około 13 mln zł) z europejskim producentem rur oraz kontrakt o wartości 0,5 mln EUR (około 2 mln zł) z Moscow Bearing Plant. Z kolei spółka amerykańska — Seco/Warwick Corp. — otrzymała zlecenia na dostawę pieców do obróbki cieplnej w próżni i atmosferze dla kilku amerykańskich firm z branży metalowej. Wartość umów to łącznie około 3 mln USD (około 8,7 mln zł).

— Naszym zdaniem, to bardzo dobry prognostyk na ten i przyszły rok. Zwiększenie liczby kontraktów świadczy bowiem o polepszaniu się kondycji naszych kontrahentów, którzy do tej pory odkładali decyzje inwestycyjne — twierdzi Leszek Przybysz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy