Seco/Warwick stawia na energetykę

KSA
12-05-2009, 00:00

Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali wobec kryzysu w motoryzacji szuka zleceń w energetyce jądrowej.

Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali wobec kryzysu w motoryzacji szuka zleceń w energetyce jądrowej.

Seco/Warwick tym razem pozytywnie zaskoczył rynek wynikami. Co prawda przychody producenta pieców do obróbki metali spadły w I kw. o 30 proc., do 39,5 mln zł, ale zyskowność się poprawiła.

— Spadek przychodów to głównie efekt kryzysu i wstrzymywania się przez klientów z decyzjami inwestycyjnymi — tłumaczy Piotr Walasek, dyrektor finansowy Seco/Warwick.

Na czysto spółka zarobiła 3,9 mln zł, czyli niemal trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Pomógł jej słabszy złoty, lepsze wyniki jednej ze spółek zależnych i efekty programu redukcji kosztów. Docelowo ma on przynieść około 10 mln zł oszczędności rocznie. Dobre wyniki nagrodzili giełdowi gracze — kurs Seco/Warwick rósł wczoraj nawet o 20 proc.

Spółka zwiększa nieco portfel zamówień, ale nie chce prognozować tegorocznych wyników. Dotychczas dużą część zleceń realizowała dla firm z branży motoryzacyjnej. W związku z kryzysem musi szukać odbiorców w innych branżach.

— Widzimy ożywienie w segmencie energetyki jądrowej i tu w ciągu kilku lat chcemy zostać znaczącym graczem — mówi Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick.

Spółka zrealizowała już jedno zlecenie na dostawę pieca dla firmy z USA produkującej podzespoły dla elektrowni jądrowych. Podpisała kontrakt na dostawę drugiego, tym razem dla firmy z Europy. Negocjuje kolejną umowę.

Seco/Warwick chce też przyspieszyć wdrażanie nowych technologii w spółkach zależnych w Indiach i Chinach. Zerka też na kraje arabskie —finalizuje rozmowy w sprawie dostaw pieców do Egiptu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Seco/Warwick stawia na energetykę