Sędzikowski: Połączenie Impexmetalu i Boryszewa zakończy się w połowie roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 15:11

Proces połączenia Impexmetal i Boryszewa powinien zakończyć się w połowie roku. Obecnie prowadzone są wyceny firm, przygotowujące do opracowania parytetu wymiany akcji - poinformował PAP prezes Boryszewa Krzysztof Sędzikowski. "Nasz plan jest taki, że proces łączenia obu firm potrwa jeszcze pół roku.

Proces połączenia Impexmetal i Boryszewa powinien zakończyć się w połowie roku. Obecnie prowadzone są wyceny firm, przygotowujące do opracowania parytetu wymiany akcji - poinformował PAP prezes Boryszewa Krzysztof Sędzikowski. "Nasz plan jest taki, że proces łączenia obu firm potrwa jeszcze pół roku. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie roku dojdzie do fizycznego połączenia" - powiedział prezes.

"Na bazie Boryszewa powstanie nowa spółka. To Boryszew będzie firmą, która będzie inkorporować Impexmetal i potem na giełdzie będzie notowany jeden podmiot" - dodał.

Według prezesa koszty połączenia nie będą duże. "Koszty szacuję na takie, które mieszczą się w normalnej działalności spółki" - powiedział.

Jednocześnie Sędzikowski zapowiedział, że Boryszew nie zamierza wycofywać z rynku Hutmenu.

Według Sędzikowskiego, grupa Boryszew zakończyła  2005 r. realizacją wcześniejszej prognozy, zakładającą wzrost zysku netto do 125,2 mln zł. "W tej chwili jesteśmy w trakcie zamykania roku 2005, ale sądzę, że nie powinno być dużych odchyleń od prognozy" - powiedział. Dodał, że Boryszew zamierza ogłosić prognozę na rok 2006 w lutym.

"Priorytetem jest dla mnie praca nad poprawą efektywności grupy. Dlatego nie należy spodziewać się jakichś fajerwerków, jeśli chodzi o wynik w 2006 roku. Myślę, że efekty restrukturyzacji i poprawa wyników będzie bardzo silnie widoczna w roku przyszłym" - powiedział.

Sędzikowski uważa, że w tym roku zarząd zaproponuje wypłatę dywidendy w wysokości nie mniejszej niż jednej trzeciej zysku zanotowanego w 2005 roku.

Prezes Boryszewa powiedział, że mimo, iż priorytetem dla zarządu jest poprawa efektywności spółek zależnych, to nie wykluczone jest zrealizowanie kilku przejęć w branżach, w których działa Boryszew. "Nadal chcemy rozwijać się przez przejęcia na zewnątrz, ale o większych akwizycjach chcielibyśmy powiedzieć w drugiej połowie roku. Nie chcę mówić o konkretnych celach, ale interesują nas szeroko rozumiane metale i szeroko rozumiana chemia" - wyjaśnił.

Prezes nie wykluczył, że celem przejęcia zostanie jedna ze spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

"Musimy mieć najpierw na myśli jakąś konkretną inwestycję, a dopiero potem przyjdzie czas na koncepcję finansowania. Na pewno będziemy chcieli się rozwijać przez akwizycje i emisja może być jednym ze źródeł finansowania, które rozważymy" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane