Segieża pozyskała 30 mld rubli z IPO w Moskwie

opublikowano: 28-04-2021, 14:19

Rosyjski producent drewna, papieru i opakowań zdobył planowane 30 mld rubli (400 mln USD) ze sprzedaży akcji. Giełdowy debiut nie był jednak udany.

Spółka sprzedała w pierwotnej ofercie publicznej 3,75 mld nowych akcji, stanowiących 31,4 proc. kapitału. Cena za jedną wynosiła 8 rubli. Oferta wyceniła spółkę należącą do koncernu Sistiema, kontrolowanego przez Władimira Jewtuszenkowa, na 125,5 mld rubli.

Analitycy podkreślają, że oferta Segieży pokazuje iż rynek pierwotnych ofert w Rosji nadal jest otwarty pomimo wzrostu napięcia geopolitycznego w ostatnim czasie. Fiedor Tregubienko, szef UBS w Rosji powiedział, że akcje spółki kupowała szeroka grupa inwestorów z całego świata. Popyt, którego połowę wygenerowała zagranica, był dwukrotnie większy od oferty. Spółka zadebiutowała w środę na giełdzie w Moskwie. Jej kurs spadał poniżej ceny z IPO do 7,93 rubli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane