Segro buduje pod Poznaniem

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 27-06-2016, 22:00

Inwestycje Deweloper powierzchni magazynowych rozwija park logistyczny w Komornikach

Rynek powierzchni magazynowych jest bardzo konkurencyjny. Ceny najmu są niskie, z czego najemcy chętnie korzystają. Deweloperzy często pomniejszają stawki bazowe o bardzo duże zachęty, by przyciągnąć najemców. Jednocześnie w całym kraju jest średnio 6 proc. pustostanów, więc to dobry czas, żeby rozpoczynać kolejne inwestycje.

— Na rynku aktywne są nie tylko firmy z branży e-commerce, o której jest już głośno od jakiegoś czasu. Sporo sieci handlowych także dynamicznie się rozwija i szuka dla siebie powierzchni. Również firmy produkcyjne często przenoszą działalność rozrzuconą po fabrykach w różnych krajach do Polski — wyjaśnia Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną. W związku ze sprzyjającą sytuacją deweloperzy chętniej podchodzą do budów spekulacyjnych, jednakże nadal większość inwestycji powstaje na zamówienie najemców. W parku logistycznym w Komornikach pod Poznaniem Segro, deweloper z 10-letnim doświadczeniem na polskim rynku, buduje nowy obiekt dla Tesco. Będzie to trzecie centrum dystrybucyjne tej sieci w Polsce. — Nowe centrum dołączy do dwóch obiektów tego typu w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach. Dzięki doskonałej lokalizacji centrum powstającego w parku Segro o 12,9 proc. rocznie skróci się liczba kilometrów pokonywanych przez nasze samochody ciężarowe, wpłynie to także na obniżenie współczynnika emisji dwutlenku węgla o 6,7 proc. Tym samym zoptymalizujemy dystrybucję, co przełoży się na większą efektywność biznesową, ale także pozytywnie wpłyniemy na środowisko — mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Budynek o powierzchni 30 tys. mkw. powstaje na 10 ha ziemi. Budowa zakończy się na przełomie września i października. Zatrudnienie w nowym centrum dystrybucyjnym znajdzie 400 pracowników, z tego 200 osób na stałe, a dodatkowe 200 w czasie szczytów sprzedażowych. Centrum będzie obsługiwało około 140 sklepów.

— Już na etapie składania oferty i wyceniania projektu ustalaliśmy szczegóły inwestycji. W Komornikach mamy już około 176 tys. mkw. magazynów. Wśród najemców są m.in. Żabka, Eurocash i Volkswagen. Mamy tam też grunt i rozmawiamy z kolejnym potencjalnym dużym najemcą — zdradza Magdalena Szulc. © Ⓟ

30 tys. mkw. Taką powierzchnię będzie miał budynek centrum dystrybucyjnego Tesco w Komornikach.

400 Tylu pracowników znajdzie w nim zatrudnienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy