Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej

MATERIAŁ PARTNERA

Bajeczne widoki i luksusPowstający niedaleko Karpacza Seidorf Mountain Resort gwarantuje inwestorom wysoką stopę zwrotu a przyszłym gościom – pięciogwiazdkowy standard oraz wiele atrakcji i udogodnień.

Luksusowe hotele pojawiające się w polskich górach to odpowiedź na rosnące wymagania turystów, którzy są skłonni coraz więcej wydawać w czasie urlopów czy weekendowych eskapad. Według serwisu Noclegowo.pl, statystyczny Polak za wakacyjny nocleg w kraju zapłacił w tym roku więcej o około 8 proc. niż w 2018 r.

W ostatnich latach inwestorzy są wyjątkowo aktywni w segmencie rynku zajmującym się apart- i condohotelami.

Lokaty bankowe ogólnie uznawane są za najbezpieczniejsze, ale posiadają stosunkowo niską stopę zwrotu, akcje i obligacje natomiast charakteryzują się wysokim ryzykiem częściowej utraty zainwestowanego kapitału. Sytuacja na rynku inwestycyjnym skłania do poszukiwania alternatywnych sposobów lokowania środków, takich jak aparhotele i condohotele, w których zabezpieczenie stanowi własność nieruchomościwyjaśnia Martyn Sikora, prezes Seidorf Mountain Resort.

Bezpieczna i spójna oferta

Jednym z najgorętszych okresów dla właścicieli górskich apartamentów są ferie zimowe. Po pierwsze, coraz więcej Polaków jeździ na nartach (około 6 – 10 proc.), z polskich wyciągów narciarskich korzysta coraz więcej Czechów, Słowaków i Niemców. Po drugie, magnetyczny urok śnieżnych szczytów przyciąga wielu miłośników przyrody oraz osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Obserwujemy ciągły wzrost popytu na apartamenty w polskich górach. Inwestorzy, szukając apart- czy condohoteli z myślą o powierzeniu swojej nieruchomości operatorowi zwracają szczególną uwagę na całoroczne obłożenie obiektu. Pomimo rosnącej popularności nadmorskich miejscowości, w okresach jesienno-zimowych prym nadal wiodą góry. W gronie najbardziej popularnych górskich destynacji, zarówno zimą jak i latem znajduje się Karpacz, w którym z powodzeniem rozwija się oferta dla amatorów białego puchu, górskich wypraw, bajecznych widoków, komfortu i luksusu.
Osoby, które chcą zainwestować w lokale w topowych kurortach, mogą dziś liczyć na roczne stopy zwrotu rzędu aż 6 – 8 proc. Zanim jednak wybiorą odpowiednią ofertę, Martyn Sikora sugeruje weryfikację sposobu finansowania danego przedsięwzięcia.

Podstawowym zabezpieczeniem dla potencjalnego nabywcy jest własne finansowanie inwestora i kapitał zakładowy. Pierwszym krokiem podczas weryfikacji projektu powinny być informacje zawarte w Księgach Wieczystych oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kluczowa jest również stabilność i spójność oferty. Jeżeli deweloper i operator, jest jednym podmiotem, a ponadto zachowuje duży udział w inwestycji, nabywcy apartamentów mogą być pewni jego zaangażowania w całe przedsięwzięciepodkreśla Martyn Sikora.

Najwyższa jakość w Karkonoszach

Warto również sprawdzić jakie miejsca aktualnie cieszą się największą popularnością wśród turystów. Lokalizacja i widok za oknem to dziś najważniejsze kryterium podczas wyboru nieruchomości. Ogromne znaczenie ma również standard zakwaterowania, gastronomia i infrastruktura rekreacyjna gwarantująca relaks, nawet gdy aura nie jest sprzyjająca. Odpowiedzią na zapotrzebowania zarówno inwestorów jak i gości hotelowych jest oferta Seidorf Mountain Resort - Aparthotelu realizowanego w wysokim, pięciogwiazdkowym standardzie, zaledwie 3 km od Karpacza.

Gwarancją powodzenia naszej inwestycji jest przede wszystkim unikalna na skalę kraju lokalizacja w otulinie Karkonoskiego Parku Narodowego. Hotel posadowiony na wysokości 670 m. n. p. m zapewnia niepowtarzalny widok na pasmo Karkonoszy, Zalew Sosnówka oraz Kotlinę Jeleniogórską. Seidorf to Resort nie tylko z nazwy, na powierzchni przekraczającej 5 ha powstają atrakcje takie jak, baseny zewnętrzne i wewnętrzne, ekskluzywna strefa SPA & wellness, sala fitness i siłownia, korty tenisowe, wypożyczalnie nart i rowerówwylicza Martyn Sikora.

Dla najmłodszych gości przewidzieliśmy dedykowane place zabaw oraz stok narciarski widoczny z tarasu widokowego restauracji hotelowej. Dopełnieniem oferty jest odrębny budynek konferencyjny z salą audytoryjną. Niepowtarzalny charakter budynków, nawiązujący do tradycyjnej architektury regionu nadaje wykończenie wnętrz, łączące kamień i drewnododaje prezes Seidorf Mountain Resort.

Zaufany deweloper i operator

Operator Seidorf Mountain Resort gwarantuje stałą stopę zwrotu w wysokości 8 proc. w skali roku i 7 dni pobytu właścicielskiego wszystkim nabywcom nieruchomości w IV etapie inwestycji.

Właściciele apartamentów mogą czuć się bezpiecznie ze względu na inwestora, który jest również operatorem całego przedsięwzięcia. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi wysoki wkład własny spółki oraz pozostające jej własnością strefy związane z infrastrukturą Seidorf Mountain Resortzapewnia Martyn Sikora.

Co istotne, resort powstaje ze środków własnych dewelopera, dla każdego z apartamentów wyodrębniana jest księga wieczysta. Obecnie w sprzedaży znajduje się IV etap inwestycji, malowniczo położony budynek, w którym zaprojektowano 129 komfortowych apartamentów o powierzchni od 27 do 70 mkw., kameralną strefą SPA, narciarnię, oraz szereg atrakcji dla najmłodszych. Obiekt będzie gotowy pod koniec 2020 r.

W sprzedaży pozostało zaledwie 50 lokaliinformuje Martyn Sikora.