Sejm: 13 głosów zabrakło, aby nie odrzucić ustawy o oddłużeniu szpitali

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2005, 19:36

13 głosów zabrakło, by Sejm nie zgodził się w środę na odrzucenie rządowego projektu ustawy o publicznej pomocy i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej. W głosowaniu nie wzięło udziału m.in. 17 posłów SLD.

13 głosów zabrakło, by Sejm nie zgodził się w środę na odrzucenie rządowego projektu ustawy o publicznej pomocy i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej. W głosowaniu nie wzięło udziału m.in. 17 posłów SLD.

Wniosek o odrzucenie ustawy w całości złożył klub PiS. Za jego przyjęciem opowiedziało się 208 posłów, przeciw było 196, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. 55 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu.   

Z klubu SLD przeciw odrzuceniu projektu opowiedziało się 135 posłów, ale aż 17 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu. Wśród nich m.in. Maria Gajecka-Bożek, Marek Dyduch, Grzegorz Kurczuk, Jacek Piechota, Renata Szynalska, Zbigniew Sobotka, a także wicepremier Jerzy Hausner.

Przeciw odrzuceniu projektu byli również wszyscy posłowie SdPl (30 posłów), prawie wszyscy - 12 posłów - z koła UP (z wyjątkiem Józefa Głowy, który głosował za odrzuceniem) oraz koło PLD (6 posłów).  

Wniosek o odrzucenie poparły natomiast kluby PiS (za 42, 4 nie głosowało), PO (za 52 posłów, 4 nie głosowały), PSL (za 34, 6 posłów nie głosowało), Samoobrona (za 27, trzech posłów nie głosowało) oraz 25 posłów z LPR. Za odrzuceniem rządowego projektu opowiedziały się również koła poselskie: Dom Ojczysty, Koło Konserwatywno-Ludowe, RKN, Porozumienie Polskie i ROP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane