Sejm nie zaszkodził

KIG
opublikowano: 25-10-2006, 00:00

Zdaniem KIG

Działalność ustawodawcza Sejmu w trzecim kwartale 2006 została oceniona nieco lepiej w porównaniu z drugim kwartałem tego roku — wynika z „Barometru przyjazności legislacyjnej Sejmu dla gospodarki i przedsiębiorczości”, opracowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą. Przedsiębiorcy nie znajdują w działalności ustawodawczej Sejmu tych ustaw, które są najbardziej oczekiwane. Najważniejsze dla polskiej gospodarki jest m.in. uchwalenie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przeprowadzenie reformy finansów publicznych i systemu ubezpieczeń społecznych czy uproszczenie systemu podatkowego.

Do najważniejszych ustaw, których uchwalenie oceniamy pozytywnie, zaliczamy nowelizację ustawy o „narodowym planie rozwoju”, zmianę ordynacji podatkowej, ustawy: o podatku tonażowym, o biopaliwach oraz o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Wśród rozwiązań niekorzystnych warto zwrócić uwagę na ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym. Negatywnie oceniamy także zestaw ustaw o służbie cywilnej i wprowadzeniu państwowego zasobu kadrowego.

Inne ustawy miały mniejsze znaczenie dla gospodarki. Spośród 32 uchwalonych przez Sejm ustaw w trzecim kwartale 15 jest obojętnych dla gospodarki.

Krajowa Izba Gospodarcza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KIG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sejm nie zaszkodził