Sejm o projekcie ustawy o rozwiązywaniu KDT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-05-2005, 19:58

Sejm rozpoczął w czwartek pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej rozwiązywania kontraktów długoterminowych (KDT) zawartych przez wytwórców energii z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE).

Sejm rozpoczął w czwartek pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej rozwiązywania kontraktów długoterminowych (KDT) zawartych przez wytwórców energii z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE).

    Jak poinformował posłów minister gospodarki Jacek Piechota, po wejściu w życie ustawy, wytwórcy energii będą mieli 60 dni na zawarcie z PSE porozumienia o rozwiązaniu KDT. W wyniku takiego porozumienia, wytwórca uzyska prawo do pomocy publicznej na ogólnych zasadach, równej swoim stratom z tytułu rozwiązania kontraktów, czyli tzw. kosztom osieroconym.

    "Projekt jest wynikiem kompromisu między interesami wytwórców, banków i odbiorców końcowych przy wymaganiach KE. Nadrzędnym interesem jakim kierował się rząd, jest interes polskiego konsumenta, który ma prawo do korzystania z mechanizmów konkurencyjnego rynku" - powiedział minister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane