Sejm powraca do uchwały o bankowej komisji śledczej

(Marek Druś)
12-12-2006, 10:14

Trzy projekty uchwał w sprawie ponownego powołania komisji śledczej ds. banków przedstawiono we wtorek w Sejmie.

Trzy projekty uchwał w sprawie ponownego powołania komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego przedstawiono we wtorek w Sejmie. Poprzednia uchwała została 22 września br. zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny.

Projekt SLD przedstawiony przez Małgorzatę Ostrowską zakłada odwołanie bankowej komisji śledczej, choć nie wyklucza powołania nowej komisji, jeśli taka będzie wola Sejmu. Projekt Samoobrony przedstawiony przez Waldemara Nowakowskiego zakłada, że komisja zajmowałaby się nie "sektorem bankowym oraz działaniami organów nadzoru bankowego", ale bankami w latach 1988-2006.

Z kolei projekt prezydium Sejmu, przedstawiony przez wicemarszałka Janusza Dobrosza przewiduje, że komisja zajęłaby się zbadaniem nieprawidłowości w działaniach niektórych organów państwa w procesie przekształceń sektora bankowego, w części należącej do Skarbu Państwa lub państwowych osób prawnych.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm powraca do uchwały o bankowej komisji śledczej