Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych

DI
02-09-2008, 16:10

Rada Ministrów na pierwszym posiedzeniu po  wakacjach przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych.

Projekt zakłada, że przepisy ustawy nie będą stosowane wobec zamówień udzielanych w ramach realizacji polskiej pomocy zagranicznej przez jednostki wojskowe uczestniczące w misjach zagranicznych. Dotyczyć to będzie jedynie zamówień na realizację projektów pomocowych finansowanych z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na pomoc rozwojową. Chodzi o zamówienia o wartości do 133 tys. euro na dostawy lub usługi i do 5 150 tys. euro na roboty budowlane – czytamy w komunikacie po Radzie Ministrów.

„Proponowane rozwiązanie powinno przyczynić się do bardziej efektywnego świadczenia przez Polskę pomocy zagranicznej, do czego zobowiązuje nas członkostwo w Unii Europejskiej, NATO, OECD. Umożliwi też wykorzystanie środków zaplanowanych w budżecie na 2008 r. na pomoc zagraniczną” – podała RM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych