Sejm przyjął uchwałę w sprawie transportu lądowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 09:45

Sejm przyjął w piątek uchwałę w sprawie funkcjonowania transportu lądowego w Polsce, która wzywa rząd do dostosowania stanu technicznego infrastruktury transportu do standardów UE. Za przyjęciem uchwały było 408 posłów, przeciw głosował 1. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sejm przyjął w piątek uchwałę w sprawie funkcjonowania transportu lądowego w Polsce, która wzywa rząd do dostosowania stanu technicznego infrastruktury transportu do standardów UE. Za przyjęciem uchwały było 408 posłów, przeciw głosował 1. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z uchwałą, Sejm wzywa rząd między innymi do:

- przedstawienia Sejmowi do końca czerwca polityki transportowej państwa,- uwzględnienia przy podziale funduszy unijnych skali zaniedbań w sektorze transportu,- przedstawienia Sejmowi propozycji budżetu nakładów na rozwój infrastruktury transportu i kosztów jej utrzymania na lata 2007-2013,- przygotowanie projektów spójnych regulacji prawnych na lata 2007-2013 dotyczących planowania oraz warunków przygotowania i realizacji priorytetowych inwestycji w zakresie infrastruktury transportu,- zwiększenia kontroli i nadzoru państwa nad przebiegiem procesów przygotowania i realizacji inwestycji infrastrukturalnych z udziałem środków publicznych,- weryfikacji dotychczasowych zasad prowadzenia i finansowania budowy autostrad w systemie koncesyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane