Sejm rozpatruje weto ws. zrzeczenia się nieruchomości

(Artur Szymański)
opublikowano: 06-09-2006, 12:00

Sejm rozpatruje w środę weto prezydenta do ustawy Kodeks Cywilny. Ustawa przewiduje możliwość zrzeczenia się nieruchomości przez jej właściciela, wskutek czego nieruchomość stałaby się własnością Skarbu Państwa.

Sejm rozpatruje w środę weto prezydenta do ustawy Kodeks Cywilny. Ustawa przewiduje możliwość zrzeczenia się nieruchomości przez jej właściciela, wskutek czego nieruchomość stałaby się własnością Skarbu Państwa.

Prezydent Lech Kaczyński napisał w uzasadnieniu do weta, że ustawa z 13 lipca 2006 r. nie przewiduje uprzedniej kontroli zrzeczenia się nieruchomości. Nie można zatem zweryfikować, czy wnioski o zrzeczenie są zgodne z prawem.

Prezydent wskazuje też, że ustawa nie zapobiega przypadkom, w których właściciele mogliby zrzec się nieruchomości zdewastowanych, wymagających znacznych nakładów finansowych. Mogłoby to prowadzić do nadużyć gospodarczych.

W piśmie prezydenta czytamy, że możliwość zrzeczenia się nieruchomości powinna zależeć od zgody organu władzy publicznej. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm rozpatruje weto ws. zrzeczenia się nieruchomości