Sejm rozpatrzy informację rządową o wyłączeniu Mecha z obrad KNB

Internet Securities
opublikowano: 10-03-2006, 12:01

Piątkowy porządek obrad zostanie rozszerzony o informację rządu w sprawie wyłączeniu wiceministra finansów Cezarego Mecha z udziału w postępowaniu prowadzonym przez (KNB w sprawie wniosku UniCredito dotyczącego Banku BPH.

Piątkowy porządek obrad zostanie rozszerzony o informację rządu w sprawie wyłączeniu wiceministra finansów Cezarego Mecha z udziału w postępowaniu prowadzonym przez Komisję Nadzoru Bankowego (KNB) w sprawie wniosku UniCredito Italiano dotyczącego Banku BPH.

Za przyjęciem punktu głosowało 258 posłów, przeciw 171, 2 wstrzymało się od głosu.

W piątek rano przewodniczący KNB Leszek Balcerowicz wystąpił z prośbą o możliwość wystąpienia w Sejmie w trakcie transmisji telewizyjnej z obrad w tym punkcie.

Balcerowicz wykluczył Mecha z obrad KNB dotyczących wniosku UniCredito Italiano, dotyczącego zgody na wykonywanie praw głosu z 71,03% akcji Banku BPH, na wniosek UCI, ponieważ według włoskiego banku nie był on bezstronny.

KNB postanowiła w środę kontynuować posiedzenie dotyczące wniosku UCI w przyszłą środę, aby tym samym dać możliwość prezesowi UCI Alessandro Profumo odpowiedzi na pytania członków KNB po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami.

UniCredito zapowiadało wcześniej, że chce w ciągu 1-2 lat przeprowadzić fuzję Banku BPH, w którym 71,03% akcji przejęło wraz z niemiecką grupą HVB, z posiadanym już w Polsce Bankiem Pekao SA. Polski rząd jest przeciwny fuzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane