Sejm rozpatrzy projekty rezolucji ws. Komisji Nadzoru Bankowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-03-2006, 14:45

Sejm na specjalnym posiedzeniu, które rozpoczyna się we wtorek po południu, zajmie się projektami rezolucji autorstwa LPR oraz PiS w sprawie prac Komisji Nadzoru Bankowego.

Sejm na specjalnym posiedzeniu, które rozpoczyna się we wtorek po południu, zajmie się projektami rezolucji autorstwa LPR oraz PiS w sprawie prac Komisji Nadzoru Bankowego.

LPR w swoim projekcie proponuje, aby Sejm wezwał Komisję Nadzoru Bankowego "do przestrzegania prawa i respektowania interesu Rzeczypospolitej Polskiej".

Z kolei w projekcie rezolucji autorstwa PiS czytamy, że "Sejm z głębokim niepokojem" podchodzi do wydarzeń, które miały miejsce 8 marca 2006 r., a w szczególności "do bezpodstawnego wyłączenia podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Cezarego Mecha i niedopuszczenia do udziału w charakterze strony ministra skarbu państwa".

W opinii wnioskodawców rezolucji, oznacza to ingerencję prezesa NBP Leszka Balcerowicza, jako przewodniczącego KNB w uprawnienia Rady Ministrów.

"Sejm apeluje do KNB o dotrzymanie najwyższej staranności przy podjęciu decyzji w przedmiocie zgody na wykonywanie praw i głosów z akcji BPH przez UniCredito Italiano" - czytamy w projekcie PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane