Sejm uchwalił nowelę ustawy o organizacji rynku rybnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-12-2005, 11:08

Monitorowanie połowów oraz handlu tuńczykiem błękitnopłetwowym, włóczniakiem, opastunem oraz antarem reguluje nowelizacja ustawy o organizacji rynku rybnego. Sejm w piątek przyjął nowelę ustawy.

Monitorowanie połowów oraz handlu tuńczykiem błękitnopłetwowym, włóczniakiem, opastunem oraz antarem reguluje nowelizacja ustawy o organizacji rynku rybnego. Sejm w piątek przyjął nowelę ustawy.

Głosowało 432 posłów, za przyjęciem ustawy było 429, wstrzymało się od głosu 3 parlamentarzystów.

Posłowie do rządowego projektu nowelizacji ustawy nie wnieśli poprawek w I i w II czytaniu. Uchwalenie takich przepisów jest wykonaniem prawa unijnego i należy do obowiązków krajów członkowskich UE.

Nowelizacja ma na celu wypełnienie przez Polskę obowiązków związanych z monitorowaniem połowów i handlu m.in. tuńczykiem i włóczniakiem. Dotychczas nasz kraj nie miał stosownej dokumentacji, gdyż ryby tych gatunków nie są poławiane przez polską flotę rybacką.

Wejście w życie tych przepisów nie rodzi skutków finansowych dla budżetu ani nie spowoduje nowych obowiązków dla przedsiębiorców prowadzących połowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Sejm uchwalił nowelę ustawy o organizacji rynku rybnego