Sejm znowelizował Prawo energetyczne

15-06-2007, 15:01

Sejm znowelizował w piątek Prawo energetyczne, które zapewni ciągłość umów między zakładami energetycznymi a ich odbiorcami. Za przyjęciem ustawy głosowało 387 posłów, nikt nie był przeciw, wstrzymała się jedna osoba.

Od 1 lipca br. w spółkach energetycznych zostanie rozdzielona działalność operatorska (handel energią elektryczną) od działalności dystrybucyjnej (przesył energii).

Wiceminister gospodarki Krzysztof Tchórzewski mówił wcześniej, że chodzi o to, by rozdział dystrybucji (energii) od jej obrotu odbył się "płynnie", by nie wystąpiły żadne zakłócenia w dostarczaniu energii elektrycznej do odbiorców końcowych.

Według niego, odbiorcy zostaną powiadomieni, że od 1 lipca br. mogą zrezygnować z dotychczasowego dostawcy energii i zawiązać nowe umowy.

Według sprawozdawcy komisji gospodarki poseł PiS Anny Paluch, projekt przyczyni się do przekształcenia "skostniałego, monopolistycznego rynku energii elektrycznej w Polsce". Podkreśliła, że zmiany te są potrzebne, ponieważ "nasz rynek energetyczny nie wytrzymałby konkurencji po otwarciu się na pozostałe kraje europejskie". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm znowelizował Prawo energetyczne