Sejm znowelizował ustawę o komornikach sądowych i egzekucji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-05-2006, 20:00

Sejm znowelizował w środę ustawę o komornikach sądowych i egzekucji, która reguluje zasady archiwizowania akt gromadzonych przez komorników.

Sejm znowelizował w środę ustawę o komornikach sądowych i egzekucji, która reguluje zasady archiwizowania akt gromadzonych przez komorników.

Za nowelizacją opowiedziało się 390 posłów, 2 było przeciwnych i 2 wstrzymało się od głosu. Nowelizacja stanowi, że dla każdej sprawy skierowanej do egzekucji komornik tworzy akta; prowadzi też repertoria, wykazy i księgi pomocnicze.

Akta zakończonych spraw są przekazywane do Krajowej Rady Komorniczej, a następnie - na podstawie decyzji prezesa sądu przy którym działa komornik - są przekazywane do właściwych archiwów państwowych.

Nowelizacja zawiera upoważnienie dla ministra sprawiedliwości do wydania rozporządzenia, określającego warunki, tryb oraz terminy przechowywania i przekazywania akt komorniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane