Sejm znowelizował ustawę o Polskiej Agencji Prasowej

(Tadeusz Stasiuk)
06-12-2006, 09:49

Sejm znowelizował w środę ustawę o Polskiej Agencji Prasowej, dostosowując jej przepisy do ustawy o finansach publicznych.

Sejm znowelizował w środę ustawę o Polskiej Agencji Prasowej, dostosowując jej przepisy do ustawy o finansach publicznych. Pozwoli to utrzymać możliwość przyznawania agencji dotacji budżetowych.

Za nowelizacją głosowało 380 posłów, nikt nie był przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Przepisy ustawy o PAP przed nowelizacją były zbyt ogólne i nie precyzowały, jakiego rodzaju dotacje, w jakim zakresie, ani na jakie cele, agencja może otrzymywać. Tymczasem, według obowiązującej od początku roku ustawy o finansach publicznych, budżet państwa może udzielać dotacji podmiotowych wyłącznie na ustawowo określone cele i w określonym zakresie.

Nowelizacja ustawy o PAP wskazuje, że dotacje budżetowe mogą być przyznawane na: dostarczanie odbiorcom rzetelnych, bezstronnych i obiektywnych informacji z kraju i zagranicy, upowszechnianie stanowiska Sejmu, Senatu, rządu, prezydenta oraz innych organów państwa.

Ustawa o PAP stanowi, że dotacje budżetowe mogą być udzielane PAP do dnia udostępnienia akcji spółki osobom trzecim, czyli do momentu prywatyzacji PAP.

Nowelizacja dostosowuje ponadto nazewnictwo zawarte w ustawie do obowiązującego Kodeksu spółek handlowych.

Ustawa trafi teraz do Senatu. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sejm znowelizował ustawę o Polskiej Agencji Prasowej