Sejm znowelizował ustawę o transporcie kolejowym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-06-2006, 16:49
Obserwuj w MójPB:

Powołanie Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, badającej wypadki i incydenty na kolei, przewiduje znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa o transporcie kolejowym.

Powołanie Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, badającej wypadki i incydenty na kolei, przewiduje znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa o transporcie kolejowym.

W głosowaniu wzięło udział 386 posłów, wszyscy byli za uchwaleniem ustawy.

Przewodniczącego Komisji będzie powoływać minister właściwy do spraw transportu. Na wniosek przewodniczącego Komisji, minister transportu będzie wyznaczać zastępców przewodniczącego i sekretarza Komisji.

Postępowanie ma być prowadzone przez Komisję niezależnie od postępowania sądowego i nie będzie obejmowało ustalania winy lub odpowiedzialności.

Jednym z zadań Komisji ma być sporządzenie raportu z postępowania zawierającego zalecenia w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Raport taki powinien być ogłoszony "niezwłocznie", ale nie później niż w 12 miesięcy od dnia badanego zdarzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane