Sejm znowelizował ustawę o zapomogach dla emerytów i rencistów

opublikowano: 16-02-2007, 16:47

Sejm znowelizował w piątek ustawę o zapomogach dla najuboższych emerytów i rencistów. Zapomogę mają otrzymać osoby, których świadczenie nie przekracza 1,2 tys. zł

Sejm znowelizował w piątek ustawę o zapomogach dla najuboższych emerytów i rencistów. Zapomogę mają otrzymać osoby, których świadczenie nie przekracza 1,2 tys.

Za nowelizacją było 352 posłów, przeciw - jeden, a dwóch wstrzymało się od głosu. Posłowie przyjęli zgłoszoną przez Rajmunda Morica (Samoobrona) poprawkę do rządowego projektu, zgodnie z którą w ustawie zamiast słowa "dodatek" pojawi się słowo "zapomoga".

Zgodnie nowelizacją zapomogę w maksymalnej wysokości 420 zł otrzymałyby osoby, których renta bądź emerytura nie przekracza 600 zł. W przypadku świadczeń w wysokości 600-800 zł zapomoga wyniosłaby 310 zł; w przypadku rent i emerytur w wysokości 800 - 1 tys. zł - byłoby to 180 zł. Pozostałe osoby, których dochód nie przekracza 1,2 tys. otrzymałyby 140 zł. Dodatek ten miałby być wypłacony w kwietniu.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane