Sejmowa Komisja Zdrowia negatywnie o projekcie planu NFZ na 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
29-08-2005, 14:24

Sejmowa Komisja Zdrowia negatywnie zaopiniowała w poniedziałek projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2006.

Sejmowa Komisja Zdrowia negatywnie zaopiniowała w poniedziałek projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2006.

    Głosowanie, w którym żaden poseł nie opowiedział się za projektem, a trzech wstrzymało się od głosu, poprzedziła burzliwa dyskusja ujawniająca konflikt na linii: Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało wzór, zgodnie z którym dzielone są pieniądze, a Narodowy Fundusz Zdrowia, który przygotował plan wedle tego algorytmu.

    Posłowie Komisji przygotowują dezyderat do rządu, w którym chcą wnieść o ponowną analizę rozporządzenia zawierającego wzór podziału środków NFZ pomiędzy oddziały. W myśl ustawy, po zasięgnięciu opinii sejmowych komisji: Zdrowia i Finansów Publicznych oraz Rady NFZ, plan finansowy zatwierdzają, do 20 września, minister zdrowia w porozumieniu z ministrem finansów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejmowa Komisja Zdrowia negatywnie o projekcie planu NFZ na 2006 r.