Sejmowe komisje przeciw zwiększeniu wpływu SP na PLL LOT

opublikowano: 27-02-2007, 14:11

Sejmowe Komisje Skarbu Państwa i Infrastruktury zarekomendują Sejmowi odrzucenie poselskiego projektu ustawy, który miał zwiększyć wpływ Skarbu Państwa na spółkę PLL LOT.

Komisje przeprowadziły we wtorek pierwsze czytanie projektu, zakładającego m.in., że Skarb Państwa zachowuje w spółce co najmniej 51 proc. głosów. Przedstawiciel wnioskodawców Marek Suski (PiS) uzasadniał, że chodzi o "przywrócenie Skarbowi Państwa wpływu na to, co dzieje się w PLL LOT". Przypomniał, że SP ma obecnie prawie 70 proc. udziałów w LOT, a tylko czterech przedstawicieli w Radzie Nadzorczej. Tymczasem syndyk SairLines BV ma 25 proc. akcji i 3 miejsca w radzie, tak jak i pracownicy, którzy mają 7 proc. akcji.

Komisje poparły jednak, przy przewadze trzech głosów, wniosek Ryszarda Zbrzyznego (SLD) o odrzucenie wniosku w pierwszym czytaniu. Według opozycji, projekt narusza prawo i prowadzi do "renacjonalizacji LOT-u". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sejmowe komisje przeciw zwiększeniu wpływu SP na PLL LOT