Sekretarz energii USA: za wcześnie mówić o wykorzystaniu strategicznych rezerw ropy

opublikowano: 17-09-2019, 07:42

Amerykański sekretarz energii Rick Perry powiedział, że jest zbyt wcześnie aby mówić, czy USA powinny skorzystać z ropy znajdującej się w rezerwie strategicznej w związku z gwałtownym wzrostem ceny surowca.

- Myślę, że jest wciąż zbyt wcześnie aby wypowiadać się o  wykorzystaniu Strategicznej Rezerwy Paliw dopóki nie będziemy mieli realnej oceny jak długo będzie trwać przerwa w pracy instalacji saudyjskich – powiedział Perry w CNBC.

Atak na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej w sobotę spowodował spadek wydobycia ropy o około połowę. Prezydent Donald Trump zareagował na to zgodą na wykorzystanie ropy ze Strategicznej Rezerwy Paliw.   

Perry zwrócił uwagę, że Saudyjczycy deklarowali względnie szybkie przywrócenie jednej trzeciej produkcji. Podkreślił, że poza tym „na rynku jest dostępna całkiem duża ilość ropy”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Ropa , USA