Sektory motoryzacyjny i technologiczny ciągną w górę giełdowe indeksy

WST
21-09-2007, 15:45

Ostatnia sesja tygodnia na zachodnioeuropejskich giełdach ma udany przebieg. Indeksy widocznie zwyżkują w czym dużą zasługę ma  sektor motoryzacyjny, który otrzymał pozytywną rekomendację od analityków Goldman Sachs.

Zainteresowaniem cieszą się również papiery spółek technologicznych. W tym przypadku o popycie przesądziło podwyższenie globalnej prognozy dostaw zestawów telefonii komórkowej przez specjalistów Credit Suisse Group.

Dodatnie otwarcie w Stanach Zjednoczonych dodatkowo zachęciło do zakupów.
Wśród mocno drożejących walorów znalazły się m.in. Renault oraz Fiat. Zdaniem ekspertów GS cena akcji francuskiego producenta samochodów może w ciągu 12 miesiecy zwiększyć się aż o 60 proc. Z kolei cena docelowa akcji Volkswagena została podniesiona ze 150 do 185 EUR.

Ocena inwestycyjna dla całego europejskiego sektora motoryzacyjnego została podwyższona z "neutralny" do "atrakcyjny".

Wzrostom w gronie spółek technologicznych przewodzi Nokia. Fiński producent komórek będzie jednym z największych beneficjentów wyższego niż do tej pory oczekiwano popytu na telefony mobilne na rynkach w Europie, Japonii i Północnej Ameryce.

Popytem cieszą się również papiery Oracle, jednego z największych na świecie producentów oprogramowania biznesowego. Sprzedaż nowych licencji, która jest miernikiem przyszłego wzrostu tego typu spółek, osiągnęła najwyższy kwartalny wzrost od dekady. Na tej informacji skorzystał też rywal, SAP.

Lepsze od prognozowanych wyniki kwartalne wsparły również kwotowania akcji Nike, znanego producenta sprzętu sportowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sektory motoryzacyjny i technologiczny ciągną w górę giełdowe indeksy