Sellin: w 2018 r. będzie ustawa o zachętach do produkcji audiowizualnych

  • PAP
opublikowano: 02-01-2018, 08:50
aktualizacja: 02-01-2018, 08:51

W 2018 r. na pewno przeprowadzimy ustawę o zachętach do produkcji audiowizualnych - zapowiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że celem MKiDN na ten rok jest też utrzymanie finansowania kultury na obecnym poziomie.

Jarosław Sellin
Zobacz więcej

Jarosław Sellin fot. Marek Wiśniewski

Sellin, zapytany w radiowej Jedynce o plany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rozpoczynający się rok, odpowiedział: "Będziemy starali się cały czas utrzymać wysokie finansowanie kultury" - zapewnił. Przypominał, że obecne nakłady na tę dziedzinę przekraczają 1 proc. PKB. "Warto to utrzymać" - podkreślił.

Dodał, że w 2018 roku "na pewno" zostanie też "przeprowadzona ustawa o zachętach do produkcji audiowizualnych". Jak mówił, jej celem jest m.in. zachęcenie zagranicznych producentów do realizacji filmów w Polsce. Podkreślił, że wiąże się to nie tylko z promocją kraju, lecz także z korzyściami finansowymi, czyli podatkami odprowadzanych przez producentów czy zatrudnianiem przez nich podwykonawców. "Dziś produkcja filmu to jest taka mała fabryka. Ważne gdzie ona się ulokuje, gdzie zacznie produkować swój towar" - tłumaczył.

Według wiceministra, "świat kinematografii interesuje się Polską, ale zawsze pyta o zachęty".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu