Senat: 200 mln zł na uczelnie

opublikowano: 11-01-2007, 14:50

Wyższe uczelnie dostaną z budżetu dodatkowe 200 mln zł na pomoce naukowe oraz wyposażenie laboratoriów - zakłada poprawka do budżetu na 2007 r., przyjęta w czwartek przez Senat.

Wyższe uczelnie dostaną z budżetu dodatkowe 200 mln zł na pomoce naukowe oraz wyposażenie laboratoriów - zakłada poprawka do budżetu na 2007 r., przyjęta w czwartek przez Senat.

Środki te mają pochodzić ze zwiększonych dochodów z podatku VAT w 2007 r. W poprawce zgłoszonej wspólnie przez senatorów PiS, PO i LPR zapisano, że jeśli do końca sierpnia br. wpływy z VAT przekroczą 61 mld zł, resort finansów zwiększy dotacje dla uczelni. Ustawa budżetowa zakłada, że w całym 2007 r. wpływy z VAT wyniosą 92,2 mld zł. Rząd nie zgłosił zastrzeżeń do poprawki.

Na szkolnictwo wyższe przeznaczono w tym roku 8,4 mld zł. Wcześniej Sejm zwiększył środki dla uczelni o 350 mln zł. Jednak według senatorów, te środki są wciąż niewystarczające, rosnąca z roku na rok liczba studentów nie pociąga za sobą wzrostu nakładów na uczelnie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Senat: 200 mln zł na uczelnie