Senat o wspieraniu inwestycji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 17:19

Senat nie zgłosił podczas środowej debaty poprawek do nowelizacji ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na czwartek.

Senat nie zgłosił podczas środowej debaty poprawek do nowelizacji ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na czwartek.

    Podstawowym celem ustawy jest dostosowanie przepisów ustawy do europejskiego systemu kontroli pomocy publicznej dla przedsiębiorców.

    Nowela wyłącza przedsiębiorców znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub w okresie restrukturyzacjiprzeprowadzanej z wykorzystaniem pomocy publicznej, z korzystania z mechanizmów finansowych wsparcia inwestycji przewidzianych w ustawie.

    Dodatkowo nowela doprecyzowuje m.in. zasadę kumulacji pomocy publicznej oraz zastępuje pojęcie "nowej inwestycji" terminem "dana inwestycja". Zmiana ta pozwala określić maksymalne wsparcie finansowe dopuszczalne dla konkretnej inwestycji, a nie każdej nowej inwestycji prowadzonej równolegle przez przedsiębiorcę.

    Ustawa z 20 marca 2002 r. o finansowym wspieraniu inwestycji zawiera zasady i warunki udzielania pomocy regionalnej dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane