Senat rozpoczął głosowanie poprawek do budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
01-02-2006, 10:36

Senat rozpoczął w środę po godz. 10.00 głosowanie poprawek do budżetu państwa na 2006 r. Z 40 senackich poprawek do budżetu Komisja Gospodarki Narodowej zaopiniowała pozytywnie 25.

Senat rozpoczął w środę po godz. 10.00 głosowanie poprawek do budżetu państwa na 2006 r. Z 40 senackich poprawek do budżetu Komisja Gospodarki Narodowej zaopiniowała pozytywnie 25.

    Komisja nie poparła poprawki PO, zakładającej obniżenie o 300 mln zł środków na obsługę długu zagranicznego i przeznaczenie tych środków na organizację ratownictwa medycznego w tym roku. Był to jedyny wniosek PO, od jego przyjęcia Platforma uzależniła swoje poparcie dla budżetu. Poprawce przeciwny był rząd.

  Jednocześnie komisja poparła poprawkę PiS, przeznaczającą na ratownictwo medyczne 70 mln zł z rezerw Ministerstwa Zdrowia na staże podyplomowe lekarzy i z opieki zdrowotnej osób nieubezpieczonych.  Komisja poparła też, wbrew woli rządu, obcięcie 5 mln zł ogólnej rezerwy budżetowej i przeznaczenie tej kwoty dla Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), na Komisję Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Senat rozpoczął głosowanie poprawek do budżetu