Senat wybrał Ziółkowskiego na wicemarszałka Izby

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-12-2005, 18:35

Marek Ziółkowski (PO) został w czwartek wybrany przez Senat na czwartego wicemarszałka Izby. Za jego kandydaturą opowiedziało się 80 senatorów, przeciwko - siedmiu, wstrzymało się dwóch, a jeden głos był nieważny. Bezwzględna większość głosów wynosiła 45.

Marek Ziółkowski (PO) został w czwartek wybrany przez Senat na czwartego wicemarszałka Izby. Za jego kandydaturą opowiedziało się 80 senatorów, przeciwko - siedmiu, wstrzymało się dwóch, a jeden głos był nieważny. Bezwzględna większość głosów wynosiła 45.

    Wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) pogratulował Ziółkowskiemu wyboru. Ten podziękował senatorom za wybór.

    Podczas pierwszego posiedzenia Senatu do prezydium Izby wybrano: marszałka Bogdana Borusewicza oraz wicemarszałków: Ryszarda Legutkę (PiS), Krzysztofa Putrę (PiS) i Macieja Płażyńskiego (niezależny).

    Głosami PiS odrzucono wówczas zgłoszoną przez PO kandydaturę Stefana Niesiołowskiego na czwartego wicemarszałka Senatu.

    Marek Ziółkowski ma 56 lat, pochodzi z Poznania, jest profesorem socjologii Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM). W Senacie zasiada pierwszy raz. Od 1980 roku jest członkiem "Solidarności", w latach 1980-81 był członkiem Komisji Zakładowej "S" na UAM. W 1990 r. był jednym z założycieli Partii Chrześcijańskich Demokratów. W PO jest od 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane