Senegal czeka na Polaków

  • DI
opublikowano: 20-05-2019, 22:00

Biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Dakarze zachęca firmy z naszego kraju do uruchomienia centralnego składu części samochodowych zaopatrującego całą Afrykę Zachodnią.

W tym celu organizowana jest misja gospodarcza, która ma pomóc przedsiębiorcom zorientować się w warunkach inwestycyjnych w tym regionie, obejrzeć je i spotkać z potencjalnymi odbiorcami eksportu. Planowane są spotkania z co najmniej 10 senegalskimi firmami. Biuro w Dakarze przeprowadziło ankietę wśród użytkowników aut i sprzedawców części do nich w Senegalu. Wyniki potwierdziły zapotrzebowanie na import części samochodowych z Polski.

— Oryginalne części zamienne u autoryzowanych dealerów w Senegalu są wielokrotnie droższe niż w Europie. Można szukać części na własną rękę, ale i tak ceny będą kilka razy wyższe niż w Polsce, rzadko też udaje się kupić wszystkie w jednym miejscu. Te lokalne sklepy sprowadzają części na własną rękę, więc stworzenie centralnej hurtowni części np. w Dakarze bardzo ułatwiłoby im działalność. Polska jest jednym z największych producentów części do aut w Europie — dlaczego tego nie wykorzystać? — mówi Leszek Biały, kierownik biura PAIH.

Uczestnictwo w misji jest bezpłatne, natomiast przedsiębiorca samodzielnie pokrywa koszt przelotu, zakwaterowania i wyżywienia. Rejestracja: www.paih.gov.pl/20190602/misja_gospodarcza_ przemyslu_motoryzacyjnego_do_senegalu

2-4.06 W tych dniach odbędzie się misja dla firm do Senegalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu