Czytasz dzięki

Seniorzy nie spełnili oczekiwań inwestora

  • Alina Treptow
opublikowano: 15-07-2013, 00:00

Continuum Care, specjalizujące się w opiece nad osobami starszymi, jest w likwidacji. W biznes opiekuńczy uwierzył natomiast Medicover.

Choć rynek produktów i usług dla seniorów jest uważany za jeden z bardziej perspektywicznych, ma na koncie pierwsze potknięcia i pierwsze bankructwa. Jak dowiedział się „PB”, spółka Continumm Care, specjalizująca się w usługach medyczno-opiekuńczych dla osób starszych, jest w upadłości likwidacyjnej.

— Staraliśmy się o układ, ale nie zdobyliśmy odpowiedniej liczby głosów — mówi Tomasz Barski, dyrektor zarządzający w Continuum Care. Spółka prowadziła w stolicy centrum dziennej opieki dla seniorów. Oprócz usług opiekunek, mogli oni liczyć na pomoc lekarzy, również specjalistów. Jednak centrum działało zaledwie rok, ponieważ udziałowcy nie doszli do porozumienia. Większościowy pakiet należał do założycieli: Agnieszki Szpary (przez 10 lat była prezesem Medicovera) oraz Tomasza Barskiego. W 2011 r. w spółkę zainwestował fundusz MCI. BioVentures.

— Gdy wchodziliśmy do spółki, uzgodniliśmy kwotę inwestycji. Pieniądze się wyczerpały, więc postanowiliśmy wyjść ze spółki kilka miesięcy temu, mimo że była możliwość zwiększenia zaangażowania — twierdzi Grzegorz Gromada, prezes MCI.BioVentures.

— Nie doszliśmy do porozumienia co do dalszego zaangażowania inwestora finansowego, który ostatecznie został wykupionyprzez Agnieszkę Szparę [kwota transakcji nie została podana — red.].Liczyliśmy, że spółkę uda się jeszcze uratować, ale problem z bieżącym finansowaniem działalności doprowadził do jej likwidacji — tłumaczy Tomasz Barski. Z naszych informacji wynika, że spółka miała zacząć szybciej na siebie zarabiać, dlatego fundusz był niechętny dalszemu zaangażowaniu.

— Rzeczywiście założenia były trochę inne, ale jak to w biznesie, szczególnie w tak nowej branży, trudno wszystko zaplanować — twierdzi Tomasz Barski. Choć się nie udało, założyciele Continuum Care chcą spróbować jeszcze raz. Według naszych informacji, będą współpracować z wiceliderem polskiego rynku medycznego, Medicoverem.

— Za wcześnie, by o tym mówić — mówi Tomasz Barski. Marzena Smolińska, rzeczniczka Medicovera, potwierdza, że sieć poszerzyła ofertę o usługi opiekuńcze nad osobami starszymi i niesamodzielnymi — powołała spółkę Care Experts, która działa od czerwca w ramach programu pilotażowego.

— W ramach programu Blisko Bliskich świadczymy usługi w domu pacjenta, prowadzimy ośrodek pobytu dziennego dla osób z chorobą Alzheimera i demencją oraz centrum geriatryczne, gdzie seniorzy mogą liczyć na pomoc lekarzy — specjalistów — wymienia Marzena Smolińska.

Rzeczniczka infomuje, że właścicielem nowo powołanej spółki jest Medicover. Agnieszka Szpara oraz Tomasz Barski doradzają zarządowi w kwestii dalszego rozwoju firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane