Nielegalny hazard w niemieckim domu seniora

opublikowano: 17-01-2018, 10:28
aktualizacja: 17-01-2018, 10:28

Rezydenci domu dla seniorów w Kolonii dowiedzieli się w tym tygodniu, że ich cotygodniowe rozgrywki bingo są nielegalne. Dostali jednak trzymiesięczną licencję na organizację gry, w której wygraną są czekoladki, informuje thelocal.de.

W poniedziałek, kierownictwo domu opieki poinformowało o wprowadzeniu zakazu organizowania kolejnych rozgrywek bingo przez swoich rezydentów, ponieważ są one sprzeczne z niemieckimi przepisami hazardowymi.

- W pierwszej chwili odebrało nam mowę, gdy o tym usłyszeliśmy, nigdy nie sądziliśmy, że instytucja dla seniorów mogłaby prowadzić nielegalne gry hazardowe – powiedziała kierowniczka ośrodka Gabriele Patzke.

Seniorzy składali się po 0,50 EUR na cotygodniową grę, a za uzbierane pieniądze kupowali pudełko czekoladek, które można było wygrać.

O możliwym łamaniu prawa władze miasta dowiedziały się w związku ze złożonym w ubiegłym roku przez księgową zawiadomieniu.

Już we wtorek jednak władze miejskie poinformowały, że mają nadzieję na szybkie uchyleniu zakazu w tym przypadku. I tak też się stało – trzymiesięczna licencja już jest bowiem w toku biurokratycznej maszyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Nielegalny hazard w niemieckim domu seniora