Serafin: do 2020 r. do Polski wpłynie 500 mld zł z UE

PAP
14-02-2013, 12:24

Z budżetu Unii Europejskiej do 2020 r. trafi do Polski nie 441 mld zł, ale 500 mld zł; taką wartość osiągniemy, gdy uwzględnimy inflację - powiedział minister ds. europejskich Piotr Serafin na czwartkowej konferencji prasowej.

Jak tłumaczył minister, przedstawiane przez premiera Donalda Tuska wyniki unijnych negocjacji dot. budżetu nie uwzględniały inflacji. "Gdy uwzględnimy inflację i postaramy się określić, ile środków faktycznie do Polski trafi w latach 2014-2020 w przeliczeniu na złotówki, to nie będzie 441 mld zł, tylko w zasadzie 500 mld zł" - wskazał.

Dodał, że rząd uważał za uczciwe pokazywanie kwot "w cenach stałych". "Uczciwie, bo w takich cenach negocjowaliśmy, te ceny stanowiły również odniesienie do debaty publicznej (...). Sposób przeliczania kwot z cen stałych na ceny bieżące jest uregulowany prawem, to również jest część porozumienia budżetowego" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Serafin: do 2020 r. do Polski wpłynie 500 mld zł z UE