Czytasz dzięki

Sergey Brin: stworzymy maszyny myślące lepiej niż my

KŁ, businessinsider.com
opublikowano: 07-07-2014, 19:55

Segey Brin, jeden z założycieli Google, został zapytany podczas wywiadu o uczące się maszyny i sztuczną inteligencję. Jego odpowiedź była zaskakująca, informuje Business Insider.

Zobacz więcej

Segey Brin, fot. Bloomberg

Brin stwierdził, że dotychczas nie zbliżyliśmy się do tego by powielić ludzką inteligencję. Myśli jednak, że jest to kwestia czasu.

- W zakresie  nauki dzieje się kilka rzeczy. Na przykład, projekt mózgu, który koncentruje się na uczeniu maszyn. W sumie wykorzystaliśmy już je w pracy przy budowie samokierującego się samochodu.  (…) Poza tym jest też bardziej ogólna inteligencja jak DeepMind, która w przyszłości mamy nadzieję stanie się w pełni funkcjonującą sztuczną inteligencją – powiedział.

To może jednak nie nastąpić szybko.

- Oczywiście, od dziesięcioleci wielu naukowców obiecywało nam to. I byłoby nierozsądne z naszej strony, by robić takie prognozy. Mamy jednak wiele dowodów świadczących o tym, że możliwe jest stworzenie sztucznej inteligencji. Dlatego powinniśmy założyć, że pewnego dnia będziemy w stanie stworzyć maszyny potrafiące myśleć i robić różne rzeczy lepiej niż my – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, businessinsider.com

Polecane