Sergiusz Najar został nowym wiceministrem infrastruktury

Marek Druś
opublikowano: 19-08-2002, 11:25

Sergiusz Najar został powołany na stanowisko wiceministra infrastruktury. Zastąpi Wojciecha Janczyka, który na początku tego miesiąca podał się do dymisji.

- Z dniem 30 sierpnia 2002 roku prezes Rady Ministrów Leszek Miller powołał pana Sergiusza Najara na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury – podało w wydanym komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Prasa wiązała dymisję Janczyka z kontrowersjami, które wzbudzały relacje między podległą ministerstwu Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a PricewaterhouseCoopers. Sugerowano, że Janczyk miał być jedną z trzech osób z resortu infrastruktury, które mogły dawać kolejne zlecenia dla PwC.

Janczyk zaprzeczył tym pogłoskom. Twierdził, że przeprowadzona w resorcie kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Potwierdził to minister Marek Pol, który powiedział, że rzeczywistym powodem dymisji Janczyka jest brak porozumienia między nim a sejmową Komisją Infrastruktury.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sergiusz Najar został nowym wiceministrem infrastruktury