Serie A chce sprzedać część biznesu tak jak La Liga

opublikowano: 13-08-2021, 09:58

Serie A, najwyższa liga piłkarska Włoch, zamierza wznowić negocjacje w sprawie sprzedaży za 1,7 mld EUR udziałów w biznesie grupie inwestorów, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Rozmowy prowadzono już w ubiegłym roku i trwały do lutego, ale nie zakończyły się niczym konkretnym. Powrót do negocjacji nastąpi w momencie kiedy sprzedaż 10 proc. udziałów w swoim biznesie za 2,1 mld EUR ogłosiła hiszpańska La Liga. Nabywcą jest CVC Capital Partners, który jest również w grupie zainteresowanych udziałami w biznesie Serie A.

fot. Getty Image
fot. Getty Image

Władze topowej włoskiej ligi piłkarskiej mają spotkać się w piątek i zdecydować o powrocie do negocjacji z potencjalnymi inwestorami, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Podobnie jak w Hiszpanii, mowa jest o 10 proc. udziałów w spółce, która miałaby zarządzać prawami medialnymi włoskiej ligi. Źródła Bloomberga twierdzą, że mowa jest także o uruchomieniu linii kredytowej o wartości ok. 1,2 mld EUR.

Oprócz decyzji o powrocie do negocjacji z inwestorami zarząd Serie A ma także rozmawiać w piątek o możliwym porozumieniu z YouTube w sprawie streamowania transmisji niektórych meczów dla użytkowników serwisu na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane