Serinus wstrzymał produkcję na polu w Tunezji

Serinus poinformował o czasowym wstrzymaniu produkcji na polu Chouech Es Saida w Tunezji.

Początkowo pole to zostało zamknięte 10 stycznia 2017 r. w związku z zapowiedzianym trzydniowym strajkiem i wstrzymaniem produkcji, ogłoszonym przez pracowników spółki z obiektu Winstar Chouech Es Saida, który rozpoczął się o północy 11 stycznia 2017 r. S

"Spółka w pełni uznaje i popiera prawo swoich pracowników do prowadzenia protestów, jednak bezpieczeństwo osób zatrudnionych w spółce i jej urządzeń jest nadrzędne. Spółka wstrzymała produkcję z powodów bezpieczeństwa, zakładając, że wydobycie zostanie wznowione po zakończeniu protestu. Ponieważ protest pracowniczy obejmuje strajk okupacyjny, który jest kontynuowany po zapowiedzianym proteście, spółka nie jest w stanie wznowić wydobycia i musi kontynuować zamknięcie obiektu z powodów bezpieczeństwa" - podał Serinus.

Jak dodano, w ciągu ostatnich dwóch lat spółka prowadziła ze związkiem zawodowym Tunisia General Trade Union  stały dialog dotyczący konieczności redukcji przez spółkę kosztów operacyjnych dla Chouech Es Saida w związku z sytuacją gospodarczą w sektorze.

"W ramach prowadzonego programu oszczędności, spółka podjęła decyzję o zwolnieniach podyktowanych sytuacją ekonomiczną. Redukcje zatrudnienia objęte programem są niezbędne, aby spółka mogła przeprowadzić dalszą redukcję kosztów operacyjnych, pozostając wiarygodnym pracodawcą w Tunezji i producentem węglowodorów. Działając w dobrej wierze i we współpracy z Inspektoratem Pracy tunezyjskiego rządu, Serinus ściśle przestrzega przepisów prawa, kodeksu pracy i regulacji związanych z tym procesem. (...)" - dodano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Serinus wstrzymał produkcję na polu w Tunezji