Sesja na GPW kończy się niewielkim wzrostem

Marek Druś
opublikowano: 08-02-2001, 17:26

Dzisiejsza sesja na GPW miała dwie fazy. W pierwszej taniały przede wszystkim spółki informatyczne, które płacą w ten sposób cenę za kiepskie wyniki finansowe w 2000 roku. W drugiej rynek ruszył w górę, ale wzrost nie był zbyt duży. Poza branżą IT, po czwartkowej sesji kiepsko wyglądają notowania banków. Jedynie BRE Bank oparł się zwiększonej podaży udziałów i zakończył sesję wzrostem

Dobrze zakończyły sesję telekomy, choć na jej początku drożały jedynie udziały Elektrimu. Ostatecznie zakończyła się zwyżką kursu także dla TP SA.

Nieźle od rozpoczęcia zapowiadały się notowania MCI, które przed tygodniem debiutowało na warszawskim parkiecie. Udziały spółki na zamknięciu osiągnęły kurs o ok. 5 proc. wyższy niż po pierwszej sesji.

Inwestorzy zareagowali na informacje o znacznej poprawie zeszłorocznych wyników Jelfy. Akcje jeleniogórskiej spółki zakończyły notowania prawie 5 proc. wzrostem kursu.

Obroty na dzisiejszych notowaniach spadły o ok. 30 proc. Może to znaczyć, że podaż wyczerpuje powoli swoje siły i popyt osiągnie większą przewagę niż na dzisiejszej sesji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesja na GPW kończy się niewielkim wzrostem