Sesja na GPW może zacząć się korektą

Reuters
opublikowano: 21-01-2002, 09:21

WARSZAWA (Reuters) - Tydzień na warszawskiej giełdzie może zacząć się lekką korektą, gdyż główni krajowi inwestorzy raczej powstrzymają się od większych zakupów, uważają maklerzy. "Spadkowy nastrój chyba się utrzyma. Na dwóch ostatnich sesjach główni krajowi gracze byli mniej aktywni i sądze, że taki stan utrzyma się jeszcze i dzisiaj tym bardziej, że w Stanach nie będzie handl

WARSZAWA (Reuters) - Tydzień na warszawskiej giełdzie może zacząć się lekką korektą, gdyż główni krajowi inwestorzy raczej powstrzymają się od większych zakupów, uważają maklerzy.

"Spadkowy nastrój chyba się utrzyma. Na dwóch ostatnich sesjach główni krajowi gracze byli mniej aktywni i sądze, że taki stan utrzyma się jeszcze i dzisiaj tym bardziej, że w Stanach nie będzie handlu" - powiedział Artur Zaręba, makler z CAIB Investment Management.

Rynek nie będzie mógł też szukać wskazówek na giełdach nowojorskich, gdyż będą one zamknięte z powodu dnia Martina Luthera Kinga Jr.

Od początku roku WIG 20, który w 2001 roku stracił na wartości ponad 30 procent, zyskał około 18 procent. Zdaniem części analityków za te wzrosty odpowiedzialne są między innymi fundusze emerytalne.

W piątek WIG 20 spadł o 1,0 procent do 1.416,5 punktu. TechWIG stracił 2,2 procent i zamknął się na poziomie 689 punktów. Obroty wyniosły w piątek 217 milionów złotych.

Obserwatorzy rynku uważają, że w poniedziałek w centrum uwagi będzie nadal Elektrim, który nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro i teraz próbuje dogadać się z obligatariuszami.

Inwestorzy będą też najprawdopodobniej nadal zainteresowani akcjami Pekao SA, którego kurs rósł ostatnio i zdaniem części analityków może sięgnąć 100 złotych za akcję. W piątek za akcje banku płacono do 96,9 złotego.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane