Sesja na GPW zakończyła się na plusie w czwartek

DI, ISB
27-12-2007, 16:53

Czwartkowa, sesja zakończyła się na plusie, przy stosunkowo małej aktywności inwestorów. Spokojnego dnia giełdowego, analitycy spodziewają się także w piątek.

"Już dzisiejsze otwarcie ustawiło przebieg całej sesji, a w ciągu dnia indeks WIG20 niewiele się zmieniał i oscylował na poziomie ok. plus 1%"- powiedział Przemysław Psikusa, analityk z Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Dodał, że dodatnie otwarcie w Warszawie zostało zdeterminowane przez notowania środowe na rynkach zagranicznych, kiedy w Warszawie było Święto.

Analityk z BDM spodziewa się w piątek minimalnego osłabienia na otwarciu, choć będzie to zależało od zakończenia sesji w USA. "Bilans sesji powinien być jednak minimalnie dodatni" - powiedział.

W czwartek WIG20 zyskał 1,36% i wyniósł 3.529,90 pkt. WIG wzrósł o 1,38% do 56.560,93 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,2 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sesja na GPW zakończyła się na plusie w czwartek