Sesja w Warszawie może zacząć się lekką zniżką

Dariusz Karolak
opublikowano: 25-03-2002, 09:02

WARSZAWA (Reuters) - Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie może rozpocząć się od lekkich spadków ponieważ inwestorzy nie otrzymują z kraju informacji, które mogłyby zachęcić do kupowania, a na światowych rynkach inwestorzy zachowują ostrożność, uważają analitycy.

"Sesja może zacząć się od lekkich spadków z powodu niezbyt pozytywnego zakończenia sesji w Stanach Zjednoczonych w piątek, a w kraju nie ma impulsu do wzrostów" - powiedział Rafał Grzybowwski, analityk BDM PKO BP.

Analitycy sądzą, że od głębszych spadków poniedziałkową sesję mogą uchronić fundusze emerytalne, które będą starały się zachować obecne pzoiomy alokacji aktywów w akcje. Jednak OFE raczej nie będą agresywnie kupować, mimo że w tym miesiącu otrzymały z ZUS prawie 600 milionów złotych.

Obserwatorzy dodają też, że inwestorzy będą wstrzymywać się z decyzjami do posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP), które rozpoczyna się we wtorek, a decyzji w sprawie stóp rynek spodziewa się w środę.

Niejednoznaczne dane makroekonomiczne powodują jednak, że na rynku nie ma jednomyślności w sprawie decyzji Rady.

W piątek indeks WIG20 wzrósł o 1,8 procent do 1.357 punktu, jednak w ciągu tygodnia stracił 0,7 procent z powodu spadku akcji telekomów.

Obroty podczas piątkowych notowań wyniosły 193 miliony złotych wobec 157 milionów złotych w czwartek.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780,warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesja w Warszawie może zacząć się lekką zniżką