Sesja zakończyła się euforią

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 07-10-2004, 00:00

W środę przez większą część sesji na rynku terminowym trwała korekta spadkowa i nic nie zapowiadało szturmu na szczyty. Jednak na finiszu doszło do wzrostu, a wartość kontraktów na WIG20 znów zbliżyła się do maksimów. Na rynku rządzą emocje i należy być bardzo ostrożnym, ponieważ realizacja zysków może przyjść niespodziewanie.

Notowania futures na WIG20 rozpoczęły się niewielkim wzrostem, do 1857 pkt. Później ceny grudniowej serii wzrosły do 1861 pkt. Opór w strefie 1860 pkt nie poddał się łatwo i kontrakty zawróciły. Jeszcze przed startem handlu akcjami najpopularniejsza seria futures przetestowała wsparcie na poziomie 1847 pkt. Właśnie tu trwała wymiana przez większą część sesji. Impulsem dla podaży nie mogła być płytka korekta spadkowa indeksu. Z kolei kupujący również nie mieli powodu do podbijania wartości kontraktu. Finisz przyniósł uderzenie kupujących. Kontrakty ruszyły do góry, szybko odrabiając straty. Zwyżki nie zatrzymał poranny opór. Kontrakty dotarły do maksimum obecnych wzrostów (1870 pkt), by zakończyć sesję na poziomie 1867 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesja zakończyła się euforią