Sesje w Europie mogą zacząć bez większych zmian

Reuters
opublikowano: 09-01-2002, 08:46

LONDYN (Reuters) - Europejskie giełdy mogą zacząć środowe sesje bez większych zmian, ponieważ notowania na Wall Street dzień wcześniej zakończyły się od spadku indeksu Dow Jones i wzrostu na rynku Nasdaq. "Na rynku panuje sporo niepewności, dlatego możemy obserwować podobną sytuację do wczorajszej, czyli brak większych zmian" - powiedział jeden z maklerów w Monachium. Zda

LONDYN (Reuters) - Europejskie giełdy mogą zacząć środowe sesje bez większych zmian, ponieważ notowania na Wall Street dzień wcześniej zakończyły się od spadku indeksu Dow Jones i wzrostu na rynku Nasdaq.

"Na rynku panuje sporo niepewności, dlatego możemy obserwować podobną sytuację do wczorajszej, czyli brak większych zmian" - powiedział jeden z maklerów w Monachium.

Zdaniem Citibanku we Frankfurcie indeks DJ EuroStoxx 50 może wzrosnąć na początku o osiem punktów do 3.732 punktów.

We wtorek szef Banku Rezerwy Federalnej w Filadelfii, Anthony Santomero powiedział, że odrodzenie gospodarcze w USA może rozpocząć się najwcześniej w połowie 2002 roku. Wielu analityków na Wall Street liczy natomiast, że ożywienie nadejdzie już w tym kwartale.

Natomiast prezes Cisco Systems, producenta osieciowania, powiedział, że perspektywy wzrostu wyników spółki są nadal niepewne. Zdaniem Johna Chambersa rynek amerykański nadal przeżywa trudności, chociaż widać pewne oznaki poprawy sytuacji w Europie.

Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą mieć wpływ na kształtowanie się notowań podcza środowych sesji:

SAP

Największy europejski producent oprogramowania przedstawił w środe wstępne informacje dotyczące swoich wyników. Spółka podała, że w 2001 roku jej przychody wzrosną o 16 procent, a marża operacyjna wyniesie 20 procent, czyli tyle co w 2000 roku.

Spółka poinformowała, że jej przychody ze sprzedaży licencji mają przekroczyć w czwartym kwartale jeden miliard euro. Analitycy oceniali, że wyniosą średnio 781 milionów. Pełne wyniki zostaną podane 29 stycznia.

W obrocie przed środową sesją akcje SAP podrożały o 3,3 procent.

METRO

Piąty co do wielkości na świecie koncern grupujący sieci supermarketów podał w środę, że jego przychody wzrosły w całym 2001 roku o 5,5 procent do 49,5 miliarda euro. Spółka zapowiadała wzrost rzędu sześciu procent.

SODEXHO

Francuska grupa cateringowa poinformowała w środę, że jej przychody w pierwszym kwartale roku finansowego wzrosły o 7,4 procent.

AIR FRANCE

Francuskie linie lotnicze podały, że liczba pasażerów w grudniu spadła o 2,2 procent.

BEZROBOCIE W NIEMCZECH

Dane z rynku pracy w największej gospodarce strefy euro zostaną podane o 9.50. Zdaniem analityków liczba bezrobotnych wzrosła w grudniu o 20.000.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane