Sesje w Europie mogą zacząć się bez większych zmian

Reuters
11-01-2002, 08:50

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje na giełdach w Europie mogą zacząć się bez większych zmian, ponieważ inwestorzy będą czekać na wystąpienie prezesa amerykańskiego banku centralnego Alana Greenspana, które rozpocznie się już po zamknięciu notowań w Europie. Prezes Fed wypowie się na temat stanu gospodarki podczas konferencji Bay Area Council o 19.55 czasu warszawskiego. Uw

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje na giełdach w Europie mogą zacząć się bez większych zmian, ponieważ inwestorzy będą czekać na wystąpienie prezesa amerykańskiego banku centralnego Alana Greenspana, które rozpocznie się już po zamknięciu notowań w Europie.

Prezes Fed wypowie się na temat stanu gospodarki podczas konferencji Bay Area Council o 19.55 czasu warszawskiego.

Uwaga inwestorów skupi się zapewne na słabszych niż oczekiwano przychodach ze sprzedaży sieci Carrefour oraz niekorzystnej dla szwajcarskiej grupy Roche decyzji amerykańskeigo sądu.

W czwartek główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego Otmar Issing powiedział jednemu z niemieckich dzienników, że w pierwszym kwartale 2002 roku nie spodziewa się szybkiego ożywienia gospodarki, ale pewne jego oznaki są już widoczne.

Poniżej przedstawiamy ważniejsze informacje mogące mieć wpływ na sytuację na giełdach:

ROCHE

Roche zapowiedział, że odwoła się od decyzji sądu w Maryland, który zdecydował, że szwajcarska grupa farmaceutyczna musi zapłacić spółce IGEN International 505 milionów dolarów odszkodowania, ponieważ złamała warunki umowy dotyczące korzystania z technologii badania krwi.

CARREFOUR

Po czwartkowym zamknięciu największa sieć supermarketów w Europie, Carrefour poinformowała, że jej przychody ze sprzedaży w 2001 roku wzrosły o siedem procent do 78 miliardów euro, czyli były nieco mniejsze niż prognozowali analitycy.

SEKTOR SAMOCHODOWY

Inwestorzy będą z uwagą obserwować spotkanie szefów koncernu Ford z analitykami i dziennikarzami o 15.15 czasu warszawskiego. Koncern zapowie zapewne, że w ramach restrukturyzacji zmniejszy produkcję i zwolni kilka tysięcy pracowników.

DANE

o 14.30 czasu warszawskiego Departament Handlu USA poda dane o cenach produkcji sprzedanej przemysłu w grudniu. Zdaniem analityków ceny spadły o 0,2 procent, a po odliczeniu żywności i energii wzrosły o 0,1 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sesje w Europie mogą zacząć się bez większych zmian