Sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek

Globe Trade Centre Spółka Akcyjna
27-11-2001, 08:55

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje na europejskich parkietach mogą rozpocząć się od zwyżek, ponieważ amerykański Nasdaq osiągnął najwyższy poziom od 11 września i podrożały ceny ropy.

"Sesje mogą zacząć się od zwyżek, ale mogą spaść pod koniec sesji, tak jak wczoraj" - powiedział Achim Matzke, analityk z Commerzbanku. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy europejskie indeksy wzrosły o 27 procent.

W poniedziałek indeks Nasdaq Composite zyskał dwa procent, a Dow Jones zbliżył się do psychologicznego poziomu 10.000 punktów. Jednak już po zamknięciu notowań kontrakty terminowe zaczęły spadać.

Do godziny 8.54 czasu warszawskiego futures ma Nasdaq 100 straciły 6,0 punktów, a na S&P 500 spadły o 3,2 punktu.

Uwaga inwestorów skupi się podczas wtorkowej sesji na danych o zaufaniu amerykańskich konsumentów instytutu Conference Board, które zostaną opublikowane o 16.00 czasu warszawskiego.

Zdaniem analityków indeks wzrósł w listopadzie do 87,9 punktu z 85,5 punktu w październiku.

We wtorek w USA fiński producent telefonów komórkowych Nokia rozpoczyna dwudniową serię spotkań z inwestorami. Spółka zamierza rozszerzyć swoją działalność na sektor oprogramowania.

W swoim wystąpieniu prezes spółki Jorma Ollila może przedstawić prognozy firmy dla rozwoju sektora nowych technologii.

We wtorek rano brytyjska sieć supermarketów Tesco poinformowała, że jej obroty w sklepach na terenie Wielkiej Brytanii wzrosły w trzecim kwartale o 6,4 procent.

Natomiast holenderski Ahold podał, że jego zysk netto wzrósł do 333,1 miliona euro i zapowiedział, że w całym 2001 roku jego zysk na akcję wzrośnie o 15 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Globe Trade Centre Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek