Sesje w USA kończą się minimalnymi zmianami

opublikowano: 05-02-2007, 22:05

Na giełdach w USA konsolidacja. Wartości indeksów przez cały dzień zmieniały się w wąskim zakresie. Na zamknięciu Dow Jones rósł o zaledwie 0,07 proc., S&P500 spadał o 0,1 proc., a Nasdaq tracił 0,2 proc.

Na giełdach w USA konsolidacja. Wartości indeksów przez cały dzień zmieniały się w wąskim zakresie. Na zamknięciu Dow Jones rósł o zaledwie 0,07 proc., S&P500 spadał o 0,1 proc., a Nasdaq tracił 0,2 proc.

Rynki nie zareagowały na wiadomość o wyższym niż oczekiwano wskaźniku aktywności sektora usług w styczniu. Był to już 46 miesiąc z rzędu, kiedy wskaźnik utrzymał się powyżej 50 proc. Wzrost kursu ropy do 60 USD także nie wywołał większej reakcji.

Mocniej handlowano akcjami spółek, które uczestniczą w transakcjach przejęć. Wyraźnie zdrożały akcje Lear Corp., którego chce kupić za prawie 2,5 mld USD znany inwestor Carl Icahn. Wśród blue chipów zdrożał Wal-Mart, który osiągnął wyższą niż sam zapowiadał sprzedaż w styczniu. Taniał Microsoft. W najnowszym numerze Barron’s napisano, że sukces Visty jest już uwzględniony w jego wycenie.

MD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane