Sesje w USA mogą zacząć się od niewielkich zwyżek

Wrocławskie Kopalnie Surowców Mineralnych Spółka Akcyjna
27-12-2001, 14:53

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach w USA mogą zacząć się od niewielkich zwyżek lub bez większych zmian. Obroty będą raczej niewielkie, ponieważ zarządzający funduszami zajmują się głównie porządkowaniem swoich portfeli przed końcem roku.

"Sesja będzie bardzo spokojna. Istnieje możliwość niewielkiej zwyżki" - powiedział Robert Cohen z Credit Susse First Boston.

Do godziny 14.50 czasu warszawskiego marcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 1,0 punktu do 1602 punktów, a na Standard & Poor's 500 zyskały 0,6 punktu rosnąc do 1.153,6 punktu.

Sytuacja na rynku może ożywić się w piątek, gdy rząd USA opublikuje cotygodniowy raport o bezrobociu, dane o zamówieniach na dobra trwałe oraz o sytuacji na rynku nieruchomości.

Inwestorzy będą również czekać na publikację indeksu optymizmu konsumentów opracowywanego przez wpływowy instytut Conference Board. Zdaniem analityków wzrośnie on w grudniu do 83,8 punktu z 82,2 punktu w listopadzie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wrocławskie Kopalnie Surowców Mineralnych Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesje w USA mogą zacząć się od niewielkich zwyżek