Sesje w USA mogą zacząć się od zwyżek

Reuters
opublikowano: 17-01-2002, 14:25

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć się od zwyżek, ponieważ dobre wyniki finansowe przedstawiły między innymi Citigroup i Compaq Computer. W środę indeksy znacząco straciły na wartości gdy Intel, największy na świecie producent procesorów, zapowiedział, że w 2002 roku zamierza zmniejszyć wydatki kapitałowe o 25 procent. Do godziny

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć się od zwyżek, ponieważ dobre wyniki finansowe przedstawiły między innymi Citigroup i Compaq Computer.

W środę indeksy znacząco straciły na wartości gdy Intel, największy na świecie producent procesorów, zapowiedział, że w 2002 roku zamierza zmniejszyć wydatki kapitałowe o 25 procent.

Do godziny 14.20 czasu warszawskiego marcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 24 punkty do 1.586,50 punktu, a na Standard & Poor's 500 zyskały 7,8 punktu rosnąc do 1.133,8 punktu.

"Wyniki spółek są dosyć mieszane" - powiedział Lance Zippper z Brean Murray.

"Wczoraj Intel pogorszył sytuację na rynku zapowiadając zmniejszenie wydatków. Jednak dzisiaj kolejne spółki mówią, że sytuacja nie wygląda wcale tak źle" - stwierdził.

Przed otwarciem notowań inwestorzy otrzymają dane o nowych inwestycjach budowlanych w grudniu i tygodniowy raport o bezrobociu.

Citigroup, największa grupa finansowa w USA, poinformowała w czwartek, że jej zysk w czwartym kwartale wzrósł o 16 procent, dzięki znacznemu wzrostowi przychodów w działach bankowości detalicznej.

Compaq Computer, drugi co do wielkości producent komputerów osobistych w USA, podał natomiast, że jego zysk operacyjny spadł znacznie w czwartym kwartale. Mimo to inwestorów ucieszyły informacje o znacznym wzroście przychodów ze sprzedaży pod koniec kwartału.

W obrocie pozasesyjnym akcje spółki wzrosły do 11,60 dolara z 11,17 dolara na środowym zamknięciu.

Do 22 dolarów zwyżkowała natomiast cena akcji innej komputerowej firmy - Apple. Ostatni kwartał kalifornijska spółka zakończyła zyskiem zgodnym z oczekiwaniami analityków.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane