Sesje w USA skończyły się niewielkimi zwyżkami

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 17-08-2001, 08:04

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach w USA zakończyły się niewielkimi zwyżkami. Pod koniec dnia inwestorzy zabrali się za kupowanie akcji spółek, które wcześniej straciły na skutek obniżki prognoz finansowych producenta sprzętu telekomunikacyjnego, Cieny.

Inwestorzy nie zareagowali znacząco na dobre dane o spadku inflacji i sytuacji w sektorze budowniczym w USA.

"Rynkowi brakuje kierunku. Tak długo jak inwestorzy nie nabiorą pewności, że sytuacja finansowa spółek zaczyna się poprawiać, trwały trend się nie ukształtuje" - powiedział Hugh Johnson z domu maklerskiego First Albany.

Przez większą część sesji inwestorzy czekali na wyniki dwóch czołowych producentów komputerów Hewlett-Packard i Dell. W ostatnim kwartale zysk Hewlett-Packarda spadł o 28 procent, a Della o 79 procent. Oznacza to, że sytuacja w branży PC-tów jest nadal ciężka, sądzą analitycy.

"Sytuację na rynku mogą odmienić jedynie lepsze wyniki spółek, ale te jak na razie nie są najlepsze" - powiedział Richard Babson z Babson-United Investment Asdvisors.

Indeks Nasdaq Composite, który w trakcie sesji spadł nawet o dwa procent, zakończył dzień 0,59-procentową zwyżką i wyniósł 1.930,32 punktu. Dow Jones wzrósł natomiast o 0,45 procent do 10.392,52 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje w USA skończyły się niewielkimi zwyżkami